VATANDAŞLIK - İkamet İzni, Mobdekom Danışmanlık

VATANDAŞLIK

Vatandaşlık nasıl alınır gerekli belgeler nelerdiri 

 


Türk vatandaşı nasıl olunur

Türk vatandaşı olmak isteyen yabancıların bazı şartları taşıması gerek. Türk vatandaşı olmanın birden fazla yolu vardır. Örneğin:
-Evlilik yolu ile vatandaş olmak. Üç yıl süre içerisinde Türk vatandaşı ile evli kalan yabancılar Türk vatandaşlığına başvuru yapabilirler.
-Çalışma izni ile vatandaş olmak.  Beş yıl boyunca çalışma izni ile çalışanlar vatandaşlığa başvuru yapabilirler. 
-Taşınmaz mal üzerinden ev alarak vatandaş olmak. Beş yıl oturum izni ile kalanlar 150 bin tl değerinde ev alanlar vatandaşlığa başvuru yapabilirler. 
-Yatırım yaparak vatandaş olmak. 250 bin dolar değerinde ev alanlar vatandaşlığa direk başvuru yapabilir yada 500 bin dolarlık işyeri yatırımı yapanlar vatandaşlığa başvuru yapabilir.
- İstisnai olarak vatandaşlık.  Türk soyu taşıyanlar vatandaşlığa başvuru yapabilir. 18 yaş altı evlat edinmelerde vatandaş olabilirler.

Vatandaş olmanın birden fazla yolu olduğu gibi bu yollarda hayli zor bir süreçtir ve vatandaşlık için gerekli evrakları toplamak ve her vatandaş olma yolunda ayrı ayrı şartlar vardır bu şartları tamamen taşısanız bile kesinlikle vatandaş olacaksınız diye bir kaide yok, yapılacak değerlendirme sonunda vatandaş olup olamayacağınıza ilgili makam karar verecektir.
Bu süreçte gereken şartları taşımanız ve gerekli evrakları toplamanız için işin uzmanlarından yardım almanızı tavsiye etmekteyiz biz Uykder Mobdekom olarak yılların tecrübesi ile hatasız bu işlemleri yürütmekteyiz. Danışman seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli konu kurumsal olması ve tecrübesinin olmasıdır, aksi taktirde vatandaşlık işleriniz olumsuz sonuçlanabilir.

Bize Ulaşın


Mobdekom ofisi 05551571157 için Yol Tarifi Alın
Merkez mahallesi istanbul caddesi no 16/21 Bağcılar-İstanbul
Açılış: 08:00 Kapanış 19:00