Çalışma izni sonrası ikamet izini alınabilirmi - İkamet İzni, Mobdekom Danışmanlık

Çalışma izni sonrası ikamet izini alınabilirmi

 

ÇALIŞMA İZNİNDEN SONRA İKAMET İZNİ ALINABİLİRMİ? ÇALIŞMA İZNİ İPTAL OLDUKTAN SONRA OTURMA İZNİ İKAMET İZNİ ALINABİLİRMİ?

Çalışma izni iptal olan veya çalışma izni süresi biten yabancı vatandaşlara Göç idaresi Turistik ikamet izni vermemekteydi. Başka bir tür ikamet izni alabiliyorlardı, örneğin, aile ikamet izni, öğrenci ikamet izni, tapu üzerinden ikamet izni gibi, yalnız turistik ikamet izni göç idaresi bir yıl boyunca vermemekteydi.
Mobdekoma başvuran yabancılar çalışmadan sonra oturma izni alamadıklarını bildirdiler, ikamet izinlerinin iptal edilmesi üzere yardım istediler. Avukatlarımız ve hukukçularımızla değerlendirmede bunun hukuka, yasaya, yönetmeliğe aykırı olduğunu gördük ve mahkemeye taşıdık. Mahkeme  ve EMSAL KARAR olarak göç idaresinin kararını bozdu. Yabancı arkadaşımızın mahkeme kararı ile ikamet izni başvurusu tekrar değerlendirilmeye alındı ve ikamet iznini aldı. Hayırlı olsun diyoruz.
Eğer sizde çalışma izninden veya iptalinden sonra ikamet izni alınır mı  diye düşünüyorsanız, yardım için Mobdekom a başvurabilirsiniz. Detaylı bilgi için üsteki videomuzu izleyebilir ve bizlere 05551571157  08502550157 numaralardan ulaşabilirsiniz.

0 Yorumlar

merhaba en kısa sürede size yardımcı olacagız

Bize Ulaşın


Mobdekom ofisi 05551571157 için Yol Tarifi Alın
Merkez mahallesi istanbul caddesi no 16/21 Bağcılar-İstanbul
Açılış: 08:00 Kapanış 19:00